GoA4ever

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GoAások


    A pince titkos szobája

    Sephtona/Freiellla
    Sephtona/Freiellla


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 01.
    Age : 27
    Tartózkodási hely : A monitor előtt

    A pince titkos szobája Empty A pince titkos szobája

    Témanyitás  Sephtona/Freiellla Hétf. Nov. 07, 2011 6:03 am

    A falakat kosz, por és némi kúszónövény takarja, amik kétségbeesetten kapaszkodnak egyre feljebb és feljebb, hogy az apró, rácsos ablakon legalább egy parányi kis fényt kapjanak. Helias herceg elővesz egy apró, alig tenyérnyi botot az ingujjából, feje fölött megforgatja, mire a bot legalább akkorává változik, mint ő maga, aztán a díszes, drágaköves botot a falhoz érinti. A szobát pirosas fény veszi körbe, a falon megjelenik egy tenyérnyi rés, ami addig tágult, mígnem kifért rajta egy embernagyságnyi ketrec. Rácsai vaskosak voltak, vízszintesen és függőlegesen is futottak, így csak apró, kockás lyukakon át lehetett látni a ketrecben lévő tűzvörös, hatalmas szörnyet. Fogai átmerője nagyobb volt, mint egy férfi ökle, karján dagadtak az izmok ,egész testén lávaszerű folyadék fojt. A lény szeméből sütött a düh, ám amikor megpillantotta a herceget, és annak kezében népe ősi jogarát, felcsillant benne a gonosz remény. Letérdelt, szemét végig Heliason tartva, mire a férfi arcára ördögi vigyor ült ki. Ismeretlen nyelven mondott valamit, a szörny pedig ismeretlen nyelven válaszolt. A férfi elégedetten lépett a ketrechez, végighúzta rajta a rubinokkal és színtelen gyémántokkal kivert arany, ám vörösre színezett jogart, mire a ketrec rácsa úgy fojt el, mintha víz lenne. A herceg halkan suttogva szólalt meg.
    - Na ezt kapd ki, Derion!

    /Még nincs vége, sőt, a kaland csak most kezdődik! Wink Amet, remélem eddig tetszik a szörny kieresztése. A következő írásban kicsit többet is elárulok arról, hogy mi/ki ez a szörny, illetve, hogy hogyan kerül a fogadóba./
    Sephtona/Freiellla
    Sephtona/Freiellla


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 01.
    Age : 27
    Tartózkodási hely : A monitor előtt

    A pince titkos szobája Empty Re: A pince titkos szobája

    Témanyitás  Sephtona/Freiellla Kedd Nov. 08, 2011 12:31 am

    Helias szemszöge
    - Jöjj, te elfelejtett szörny. Ellenségeid régen kaptak el, sok száz év eltelt azóta, mióta bebörtönöztek e fogadó pincéjébe, miközben azt hitték, itt sosem talál meg senki. Az Őrzők, ők voltak azok, ugye? De most egy Őrző sem áll utadban, szabadon hozhatod a kárhozatot bármely fogadóira!
    * A szörny ránézett értelmes, ám gonosz szemeivel, miközben kilépett a ketrec maradékaiból. *
    - Ez ugyanaz a Vörös Rózsa Fogadó? * kérdezte különös kiejtéssel, mély, sunyi hangon. * Ahol régen kísértettem, mielőtt az átkozott Őrzők elkaptak?
    * A herceg csak bólintott. A szörny hatalmas volt, ám amint kilépett a ketrecből, emberi alakot vett fel, a piros, szörny testet elfedve. Emberként haja ragyogó vörös volt, rövid, szeme a legtisztább kék víz, arca angyalian szép, arckifejezése ördögien gonosz. *
    - Te szabadítottál ki, és nálad népem egykori uralkodójának jogara, így megkegyelmezek neked, sőt, ha kéred, barátaidat is békében hagyom, ám a fogadó többi lakójára egytől-egyig a pusztulás vár, amiért az egykori Őrzők arra ítéltek, hogy itt töltsem hátralévő életemet.
    - Remek, ezzel nincs problémám. Ha kérhetném, a fogadóban lévő tündelány életét egyelőre kíméld meg.
    - Ahogy óhajtod. Mellesleg, a nevem Dazdemon.
    Sephtona/Freiellla
    Sephtona/Freiellla


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 01.
    Age : 27
    Tartózkodási hely : A monitor előtt

    A pince titkos szobája Empty Re: A pince titkos szobája

    Témanyitás  Sephtona/Freiellla Szer. Nov. 09, 2011 12:15 am

    Helias szemszöge
    - Örülök, Dazdemon, én Helias herceg vagyok, Valorian trónörököse. Most hagylak elvegyülni, de elvárom, hogy naponta minimum egyszer jelents az események alakulásáról.
    * Az immár csodálatos kinézetet öltő szörny felhúzta ívelt szemöldökét. *
    - Elvárod? Hálás vagyok, amiért kiszabadítottál (már amennyire a fajom képes hálára), de ha nem lenne az a csinos jogar, ugyanúgy megöltelek volna, mint bárki mást. Így inkább ne várj tőlem mást azon kívül, hogyha még egyszer parancsolni próbálsz nekem, törött gerinccel végzed.
    * Helias elsápadt, majd fogta a jogart és a lényre mutatott. Tűzgömbök kerültek előre a semmiből, Dazdemon megégett és felordított a fájdalomtól. *
    - Nem egészen értek egyet. Szóval, napi egyszeri jelentés, amiben beszámolsz, hogy hogy állsz a fogadóiak lelkének elszívásával. Érthető voltam?
    * Választ sem várva összezárta a jogart, ingujjába dugta és elegánsan távozott a szobából. Még érezte maga mögött a szörny tekintetét, ami követte, míg be nem zárult az ajtó. *
    Sephtona/Freiellla
    Sephtona/Freiellla


    Hozzászólások száma : 188
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 01.
    Age : 27
    Tartózkodási hely : A monitor előtt

    A pince titkos szobája Empty Re: A pince titkos szobája

    Témanyitás  Sephtona/Freiellla Csüt. Nov. 10, 2011 5:43 am

    Dazdemon szemszög (E1, mert ez máshogy nem nagyon menne Smile)
    * A jogar által okozott sebek másodpercek alatt beforrtak, nyomuk sem maradt, és mi, démonok, nem is vérzünk (egyes népek szerint, akik rettegnek tőlünk, a testi létezéshez nem vérre van szükségünk, hogy működjön a szívünk, hanem gonoszságra) ezért a ruhámon sem esett folt. Bár, csupán meg kellene ölnöm egy embert a ruháiért. És még jól is laknék a gyáva, félős kis lelkükkel. Oh, megéheztem. Nézni kéne valami csinos emberlányt, akinek olyan tiszta lelkecskéje van...Az a piperkőc herceg azt hiszi, hogy a jogarral sakkban tarthat. Egyszerűen el kell tőle lopnom, ami nem nehéz számomra. Füstté válok és besurranok a szobájába, míg ő alszik és elemelem a jogart. Szegény flótásnak fogalma sincs arról, hogy mit engedett most el. Bizonyára sose találkozott még démonnal, mert ha igen...hát, nem lenne ennyire eltelve önmagával. Lassan megindultam az ajtó felé, de mielőtt kiléptem volna, felöltöttem démonszemeimet, amivel minden lelket megláttam a fogadóban. Az étlapomon szerepelt többek között ember, vámpír, sárkány (hmm, ínyencség!), egy tünde (ők nagyon finomak, de amíg a piperkőcnél a jogar, nem szívhatom el a lelkét), és valami beazonosíthatatlan fénylő lélek, amitől kirázott a hideg. Túl jó volt emberhez, sőt, szinte mindenhez. Egy vén tünde tata talán rendelkezik olyan fényes lélekkel mint az a valaki...Bizonyára finom lehet, bár érthetetlen okoktól fogva taszított engem. Akkor, a terveim mára: enni, lehetőleg egy szépséges lányból, megszerezni a jogart (hogyan kerülhetett egykori királyom jogara ahhoz a piperkőchöz?) és bosszút állni, amiért bezártak azok az átkozott Őrzők! Ők a fogadó egykori lakói voltak, a legtisztább lelkük van. Mi, démonok, vadásztunk rájuk, mígnem ki nem derült, hogy hatalmas erejük van és nem tudunk elbánni velük. Ők amolyan köztes állapot. Emberek, de mégsem. Olyan távol állnak az emberségtől, mint a sárkányok az állatságtól, mégis azok. Mióta legyőzték az első démonjukat, annak szentelték életüket, hogy ránk vadásznak. Pedig mi csak fenntartjuk magunkat, sose eszünk több lelket, mint amire szükségünk van. Az állatoknak meg nincs tápláló lelkük. Annyira együgyűek, hogy még eldönteni sem tudják, hogy jó-e vagy rossz, amit tesznek. Nem gondolkodtam ezen tovább, kiléptem egykori lakhelyemről (nem valami komfortos) és felindultam a lépcsőn, ki a pincéből. *

    Ajánlott tartalom


    A pince titkos szobája Empty Re: A pince titkos szobája

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Ápr. 25, 2024 10:52 pm