GoA4ever

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GoAások


3 posters

    A Vörös Rózsa Fogadó

    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:15 am

    Üdvözöllek a Fogadóban!

    Néhány dolog amit fontos megjegyezni még mielőtt játékba kezdesz!
    Szabadon irányítható NJK-k: A Fogadó tulajdonosa(kocsmáros): Fred
    A Fogadós felesége (szakácsné) : Fiona
    A Fogadós lánya (pincérnő) : Lina
    A Fogadós lánya (szobalány): Nina
    A Fogadós fia (mindenes,bárd) : Vino

    Italajánlatok:Víz: 10 bronz/1 pohár
    Sör: 30 bronz/ 1 pohár
    Bor: 50 bronz/1 pohár
    Mézsör: 40 bronz/1 pohár
    Pálinka: 50 bronz/1 pohár
    Boróka ital: 35 bronz/1 pohár
    Tea: 25 bronz/1 pohár
    Kakaó: 30 bronz/ 1 pohár

    Ételajánlat:Kenyér: 25 bronz/1 db
    Sajt: 15 bronz/1 db
    Sonka: 20 bronz/ 1db
    Szalámi: 30 bronz/ 1db
    Főzelék: 35 bronz/ 1 db
    Sült csirke: 1 ezüst 50 bronz/1 db (ár tartalmazza a köretet is)
    Pulyka:1 ezüst 50 bronz/1 db (ár tartalmazza a köretet is)
    Alma: 5 bronz/1 db
    Banán: 10 bronz/1 db
    Leves: 35 bronz/ 1 db
    Zabkása: 35 bronz/1 db
    Lepény: 40 bronz/1 db

    Szobaajánlatok:1 éjszaka: 50 bronz
    1 heti éjszaka: 500 bronz
    1 hónapnyi éjszaka : 1 ezüst 500 bronz
    6 hónapnyi éjszaka: 50 ezüst 500 bronz
    1 évnyi éjszaka: 500 ezüst 500 bronz
    Örökre szoba: 1 arany 50 ezüst 500 bronz

    Az Árak változhatnak! A kínálat frissülhet!
    Szobának toppicot csak akkor nyiss, ha leírtad a játékba hogy kifizetted az árát!
    További jó játékot!


    A hozzászólást Eper összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 6:15 am-kor.
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:15 am

    *Az eső úgy esett mintha csak dézsából öntötték volna. Emellett erősen fújt a szél, s egyáltalán nem volt meleg az idő.
    Egy fekete köpenyes alak lóháton közeledett a fogadó felé. Sikeresen megbirkózva az időjárási viszonyokkal elérte a fogadó tornácát. Leszállt lováról, felvezette majd kikötözte a tornácra és belépett a fogadóba.
    Bent emberek tucatja ült az asztaloknál, ettek-ittak és beszélgettek. Őket szórakoztatta egy bárd, ki a kandallónál énekelt és zenélt lantjával. Az asztalok között pedig egy csinos pincérnő sürgött-forgott ételt, italt kínálva a vendégeknek. A pultnál egy öreg, kövér ember állt, a kocsmáros, s mögötte egy ajtón keresztül fény áradt ki, nyilván a helyi konyhából.
    A furcsa idegen amint belépett hátrahajtotta csuklyáját, így látni lehetett, hogy fekete haja, fehér bőre, s kék szemei vannak. Lassan, kecsesen odament a pulthoz és megszólította a kocsmárost.*
    -Mennyibe kerül itt egy forró tea, egy régi vendégnek?*Kérdezte barátságosan, mosolyogva.*
    -25 bronz lesz, mint...*Válaszolta a fogadós miközben a kupákat törölgette.*-Katherine, de jó újra látni önt hölgyem!
    -Én is örülök hogy újra itt vagyok, tudja hiányzott már ez a fogadó a melegszívű tulajaival.
    -Kivel beszélsz, öreg?*Kérdezte a konyhából egy öreg hang.*
    -Asszony!Gyere csak ide és nézd meg magad ki a legújabb vendégünk!
    *Kiáltotta mire egy alacsony,40 év körüli, tömzsi nő, Fiona lépett ki a kocsmából. Megállt Fred, a férje mellet majd mosoly jelent meg az arcán, ahogy megpillantotta vendégüket.*
    -Katherine!De jó téged újra látni drága lányom! Gyere, gyere csak foglalj helyet szépen ennél az asztalnál és azt kapsz amit csak akarsz, te a ház vendége vagy!*Mondta vidáman miközben a lányt a pulthoz legközelebbi üres asztalhoz ültette.*
    -De Fiona néni, nem kell....
    -Dede! Hisz már évek óta ismerünk téged és már jó sok éve mindig szívesen látott vendég vagy!*Fojtotta a szót a lányba miközben végignézte.*-Te jó ég, milyen kis vézna vagy... Na majd hozok neked valami finomat!
    *Mondta azzal már vissza is sietett a konyhába. ~Micsoda szeretőek még mindig...Azt hiszem jó lesz itt lenni, egy darabig.~ *Gondolta magában miközben levette köpenyét, székére terítette és türelmesen várta vacsoráját.*


    A hozzászólást Eper összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 6:16 am-kor.
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:16 am

    * Egy hófehér ló tűnt fel a látóhatáron. A nemes paripa úgy vágtatott, mintha az élete múlna rajta. Az őt vezető lovast eltakarta a csuklyás köpeny, aminek végét vadul tépte a szél, messziről árnynak látszott. Az árny egyre csak hátrafelé pillantott, ám mikor nem látott már mást, csupán a sötétségből potyogó esőt, megnyugodott, és megállt. *

    ~ Hát sikerült leráznom őket. Bizonyára nem tudtak átjutni a Tiberedet és Taratot elválasztó kapun. Nekem is nehezemre esett, pedig még repülő ital is volt nálam. Már csak kosztot és kvártélyt kéne találnom valami tisztességes helyen. ~

    * A titokzatos idegen tovább indult, most már jóval lassabb tempóban, figyelve az út közben látott táblákat. Mind csupa kocsma volt. Ám, hirtelen egy éles villámlás megvilágított neki egy táblát: Vörös Rózsa fogadó. Az idegen hosszas töprengés után elindult balra, amerre a tábla mutatta az utat. Pár perccel később már meg is látott egy nagy házat, melynek ablakain keresztül fény világított ki. A tornácon már állt egy paripa, ő viszont nem szerette volna Zephyrint (a lova neve) otthagyni más lóval. Zephyrin sértődékeny és sznob volt, biztosan megsértette volna valahogyan a másik lovat, ezért inkább bevezette az épület mellett álló istállóba, ahol egy lovászfiú állt. *

    - Segíthetek valamiben? - kérdezte barátságosan.
    - Igen, segíthet. Ez itt Zephyrin a lovam. Szeretném elszállásolni itt. * Majd elővett egy arany érméktől dagadó erszényt, és teljes egy aranyt csúsztatott oda a lovászfiúnak. * - Szeretném, ha nem lenne hiánya semmiben.
    - Pe...pepe...persze, ahogy csak kívánja * válaszolt a lovászfiú, miközben döbbenten szemlélte a kezében tartott aranyérmét. Az idegen lehúzta a fejéről a csuklyát, felfedve hosszú, dús, világosbarna haját, rubinvörös szemeit és ragyogó mosolyát. *
    - Köszönöm.

    ~ Hasonló a helyzet, mint otthon. Pénz beszél, kutya ugat. ~

    * A fiatal hölgy visszavette a csuklyát, megbizonyosodott róla, hogy rendesen takarja-e arcát, majd elindult a fogadó ajtaja felé. Mikor belépett, egy gyors és észrevehetetlen varázslattal szárazva varázsolta magát. A bent uralkodó nagy zsivaj elnyomta az ajtó fölé helyezett csengő hangját. Körbenézve észrevette a sok faasztalt, a jobb oldali falnál lévő kandallót, ami gondoskodott a kellemes melegről, s ami előtt egy vidám hangú nótát énekelt egy kissé rekedt hangú bárd. A helyiség közepén két lépcső volt, egy lefele vezetett, egy pedig felfele. Pillantása ezeken is továbbsiklott, majd megpillantotta a szemben lévő pultot, ahol egy csapos törölgette a korsókat.
    Lassan és magabiztosan elindult a pult felé, útját cipőjének kopogása, talárjának suhogó hangja, és jó pár pillantás követte.

    ~ Megérezték a belőlem áradó mágiát. Ha nem tudom ezt valahogy elrejteni, hamar megüthetem a bokámat ~

    * A pultos éppen egy tucat korsót öntött meg a hordókból sörrel, míg a csinos pincérnő négyessével vitte ki azokat. A lány türelmetlenül dobolt selyemkesztyűs ujjaival a pulton, mikor a kocsmáros végre felé fordult. *
    - Mit parancsol? * kérdezte gyanakvóan *
    - Kvártélyt. Mennyi időre bérelhetnék ki egy szobát?
    - A kocsmáros nem szólt semmit, csupán fejével a falon függő fatábla felé biccentett.

    1 éjszaka: 50 bronz
    1 heti éjszaka: 500 bronz
    1 hónapnyi éjszaka : 1 ezüst 500 bronz
    6 hónapnyi éjszaka: 50 ezüst 500 bronz
    1 évnyi éjszaka: 500 ezüst 500 bronz
    Örökre szoba: 1 arany 50 ezüst 500 bronz

    - Akkor szeretnék kibérelni egy szobát fél évre.
    - Akkor minimum a felét most kell fizetnie * dörmögte a férfi unottan.
    A lány ismét elővett egy erszényt, amiben csupa ezüstérem lapult. Gyorsan kivett belőle egy maroknyit, és a pultra tette *
    - Ez biztosan elég lesz, a borravalót tartsa meg. Melyik lesz az én szobám?
    * A férfi döbbenten figyelte a rengeteg érmét, majd végül vállat vont, és mindet besöpörte egy hatalmas erszénybe. Gondosan a pult alatt lévő polcra helyezte azt, majd elővett egy hatalmas, bőrkötéses könyvet, pennát és tintát. *
    - Neve?
    - Arleth.
    - Vezetéknév nincs?
    - Ezek az információk titkosak maradnak?
    - Csak én és a feleségem tudjuk majd.
    - Arleth de Énorme
    - Kora?
    - Most töltöttem be a 18-at
    - Ha szállást akar, meg kell mutatnia az arcát
    - Micsoda? Ez teljesen szükségtelen!
    - Nem, nem az. Mostanában sok erre a gyanús alak
    * Arleth egy bosszús sóhajjal hátracsapta a csuklyáját, és dacosan a kocsmáros szemébe nézett. *
    - Mi...mi van a szemével? * kérdezte a férfi döbbenten *
    - Így születtem * hazudta szemrebbenés nélkül *
    - Oh, értem...elnézést, tessék, itt a szobakulcsa, öné a 19-es * nyújtotta oda remegő kézzel a kulcsot *
    - A nevem Fred, ha szüksége lenne valamire, de a feleségemet, Fionát is kérdezheti
    - Köszönöm * Arleth fogta a kulcsot és a kocsmában tartózkodóak kíváncsi tekintetével kísérve felment a lépcsőn a szobájába *

    A következő posztot keresd az "Arleth szobájá"-ban Smile


    A hozzászólást Eper összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 6:16 am-kor.
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:16 am

    * Arleth lepakolta csomagjait, és megvált a köpenyétől *

    ~ Ha rajtam van, sokkal jobban felhívom magamra a figyelmet, mintha nem lenne rajtam ~

    * Egyáltalán nem volt még fáradt. Viszont éhes volt, és egy teát is szívesen ivott volna, ezért úgy döntött, hogy le megy enni. Átvette a lovaglóruháját egy kényelmes, vörös, fűzős, földet seprő ruhára, majd rendbe szedte kócos sörényét, beletett egy egyszerű, apró köves tiarát, egy kényelmes selyemcipőt (mégse mehet le csizmába) és lement a kocsmába. A fogadó kicsit csendesebb lett, pár vendég távozott, de Arleth biztos volt benne, hogy a csengő hangját még mindig nem lehetne hallani. Mielőtt felhívhatta volna magára a figyelmet, gyorsan leült a legközelebbi asztalhoz. Rendelt a pincérnőtől és várt. *


    A hozzászólást Eper összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 6:17 am-kor.
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:17 am

    * Arleth, míg az ételre várt, a fogadóban lévőket fürkészte, valoriani kémek után kutatva. Miután megbizonyosodott, hogy egy sincs közülük, észrevette, hogy a legtöbb emberen munkásruha van, és erszényük közel sem dudorodik annyira, mint az övé. Emiatt kissé elszégyellte magát, hiszen ő itt ül pazar ruhájában, drága ékszereiben, amiket egy hercegnő is megirigyelhetett volna, míg a többi ember jóval szerényebben éldegél. Tekintete tovább siklott, és megakadt egy nála is fiatalabb lányon. A lány fekete haja kontyba volt tűzve, arca barátságos volt, de ami a legfurcsábbnak tűnt a lányban az az, hogy Arleth ugyanolyan mágikus kisugárzást érzett felőle, mint ami belőle is áradt. A lány elé épp most raktak le egy jókora tálcát, amin púposodott az étel. Épp bort próbált inni, amikor keze megremegett, és az egészet magára öntötte. *

    * Arleth kicsit elmosolyodott a jeleneten, majd fogott egy szalvétát és megindult a lány felé. Mikor odaért, halkan köhögött. *
    - Ez talán segít egy kicsit * nyújtotta felé a szalvétát*
    - Bár, kettőnk közt legyen mondva, a mágia sokkal hatásosabb * mosolygott a lányra ravaszan *


    A hozzászólást Eper összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 6:17 am-kor.
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:17 am

    *Miközben magát nézte, megfeledkezett róla, hogy ő éppen egy fogadóban van. Aztán amikor odajött hozzá egy idegen lány egy szalvétával, akkor jött rá hol is van.*
    -Igen... Köszönöm.*felelte miközben elvette a szalvétát.*- Szóval akkor te is bosz ... mágus vagy?
    *Kérdezte a lánytól miközben magát törölgette, de nem vitte vele valami sokra. A bor okozta folt,nem jött ki belőle, még mindig ott virított a ruháján. Így felhagyott vele és inkább a lányt nézte.
    Idősebb volt nála, és rendkívül szép. A ruhája pedig, egészen különleges, nem hétköznapi. ~Vajon ki lehet ez a lány? És mit akarhat itt ahol a madár se jár?~ *Kérdezte magában, mert nem akart ilyen udvariatlan kérdést feltenni pont annak, aki most jött segítségére.*
    - Mit szólnál, ha leülnénk az asztalhoz és ott folytatnánk a beszélgetést? *Ajánlotta fel neki miközben körbenézett.*- Mindenki minket néz, és én most kivételesen szeretném elkerülni a feltűnést...


    A hozzászólást Eper összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 6:17 am-kor.
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:17 am

    * Arleth leült a lány asztalához és azon töprengett, hogy ő mennyire lehet tapasztalt a mágia terén. A lány ruhája nem adott semmilyen támpontot, pálcát se látott nála. Észrevette, hogy a lány furcsán bámulja, így inkább bemutatkozott *
    - A nevem Arleth de Énorme. Ma este érkeztem ide, maradásom ideje bizonytalan. Benned kit tisztelhetek? *húzta fel a szemöldökét jelentőségteljesen *


    A hozzászólást Eper összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 6:18 am-kor.
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:18 am

    - A nevem Katherine Newdol, a környék bárójának az unokahúga vagyok, így... így érthető miért ismernek annyira az itt élők. *Felelte miközben ő is leült.Majd észrevette,hogy a lány is nézi őt, így lesütötte a szemét.*-Bár ebben az a jó, hogy én is ismerek mindenkit, és már megbocsálts, de még sohasem láttalak téged ezen a környéken. És mivel érzem körülötted a mágiát, meg persze a ruhád és viselkedésed alapján nem lehetsz akárki, igaz?
    *Kérdezte a lánytól, de már meg is bánta. A nevelőnője,a mostohaanyja sosem mondta vagy tanította arra hogy mint a holmi egyszerű falusi emberek, csak úgy kérdezősködjön, mert ez nem méltó egy báróhoz. ~De elvégre jobb félni, mint megijedni. És ki tudja az is lehet hogy csak lopta, vagy rokona a királynak vagy egy gazdag nemes lánya, vagy...vagy nem egy derioni polgár.~ Találgatta magában a lány kilétét, a külseje alapján.*



    A hozzászólást Eper összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 6:18 am-kor.
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:18 am

    * Arleth érezte a lány gyanakvását, így agyában gyorsan végigpörgette a lehetséges hazugságokat, majd végül egy jóindulattal hihetővel állt elő. *
    - Gorból érkeztem, a szüleim az uralkodó megbízottjai és jó barátai. A születésem előtt kötődött a szüleim és a az uralkodói pár között szoros barátság, a királyi pár lettek a kereszt szüleim, és ennek köszönhetően valóban nem vagyok akárki, ahogy te mondtad. Egy ideig úgy is volt, hogy a király fia lesz a vőlegényem, ám bizonyos okokból az eljegyzés felbomlott. Nekem elegem lett az elit életből, így inkább a csendes derioni életet választottam. *Mindenféle nehézség, vagy árulkodó jel nélkül mondta el a "kiszínezett" sztorit, de Katherine nem tűnt butának *

    ~ Minden ravaszságomat be kell vetnem, ha nem akarom, hogy rájöjjön az igazságra. ha azt bárki is megtudja, az életem nem lesz túl hosszú. ~


    A hozzászólást Eper összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 6:18 am-kor.
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:19 am

    Az éjszaka csendjét lódobogás törte meg. Léptek hallatszottak a tornácon, majd kopogtak. Egy kecses alak lépett be az ajtón, kilétét köpenye nem árulta el. Odament a kocsmáros élé:
    - Egy szobát szeretnék - mondta a lány.
    - Mennyi idő... -nem tudta befejezni a mondatot a lány egy erszényt tett a pultra. - A 12-es szobát használhatja.
    A titokzatos alak felment a lépcsőn, majd ajtó nyílás- és csukódás hallatszott.

    A következő posztot keresd "Coraline szobájá"-ban Smile


    A hozzászólást Eper összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 6:18 am-kor.
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:19 am

    * Arleth szerint Katherine már nyitotta a száját, hogy válaszoljon valamit, amikor belépett egy köpenyes alak. Kilétét csuklya fedte, ám Arlethnek rögtön a legrosszabb jutott az eszébe: az alak érte jött, a szülei, vagy talán maga a király bérelte fel. *
    - Ne haragudj, nekem most mennem kell! * szabadkozott Katherine-nek, majd felszaladt a lépcsőn, és bezárkózott a szobájába *
    ~ Istenem, milyen ostoba vagyok! Nem menekülhetek az életem végéig, az se biztos, hogy értem jött! ha meg igen, akkor azt is megbánja, hogy megszületett. ~


    A hozzászólást Eper összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 6:19 am-kor.
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:20 am

    -Tudod, nos igen, én...
    *Válaszolt volna a lány szavára, amikor egy furcsa, idegen alak lépet be a fogadóba. Kiléte rejtve marad az őt bámuló emberek elől, mert arcát eltakarta csuklyája. De kecses járásából Katherine arra következtetett, hogy az illető nő. E jelenet közben Arleth sietősen magára hagyta Katherinet. ~Valamit biztos elhallgat előlem...csak ez lehet a magyarázat arra, hogy egy csuklyás idegen miatt felszaladt... biztos a szobájába.~
    Gondolta magában miközben, még mindig a csirkéjét ette, vagy csak úgy csinált mintha enné. Majd mikor már a csuklyás idegen is távozot a lépcsőn, fogta magát és odament a még mindig a pultnál álló Fredhez.*
    -Fred, melyik szobában szált meg az imént jött idegen?
    -A 12-es szobakulcsát adtam oda neki,mellesleg a hangjából itálve nő, bár eléggé modortalan egy alak...De miért fontos ez, mylady?
    -Kell lenni valami ésszerű magyarázatnak amiért Arleth felrohant, és szerintem ennek köze van az imént jött nőszemélyhez...Arleth melyik szobában szált meg?
    -A 19-esben.
    -Remek!*Mondta miközben elindult a lépcső irányába,de félúton megállt.*-Jut eszembe...kivehetek egy szobát?
    -Igen!*Mondta Fred miközben egy kulcsot dobott a lánynak, aki elkapta azt, majd cserébe egy aranyat dobott vissza.*-Öné a 17-es szoba, Katherine kisasszony.
    -Köszönöm, Fred.
    *Felelte majd sietve felszaladt a lépcsőn.*


    A hozzászólást Eper összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 6:19 am-kor.
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:20 am

    Coraline kiment a szobájából. Le akart menni reggelizni de megbotlott egy nagyon szép, selyemruhás lányban.
    - Bocsá... - nem tudta befejezni, mert szeme megakadt a szép lány félelemtől csillogó rubintvörös szemein. ~ Miért fél tőlem? ~ Gondolta magában. Jobbnak látta ha megkérdezi. - Miért félsz tőlem?


    A hozzászólást Eper összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 6:19 am-kor.
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:20 am

    * Arleth reggel fáradtan ébred, de nagy nehezen kikászálódott az ágyból és felvett egy kényelmes, fehér selyemruhát. Úgy tervezte, hogy elmegy Zephyrinnel lovagolni a Déli erdő közelébe, amikor hirtelen az tűnt fel neki, hogy valaki megbotlik a ruhájában. Az idegen volt az, akiről gyanította, hogy valoriani kém. Egy pillanatra látszódhatott arcán a félelem, mert az idegen lány nyíltan megkérdezte, hogy miért fél tőle *
    - Óó, nos, tudod, nagyon emlékeztetsz egy valoriani éjjeljáróra * ez igaz is volt, biztos volt benne, hogyha keresni fogják, azt egy éjjeljáró teszi majd. *
    - De bizonyára tévedek, ne haragudj. Arleth de Énorme vagyok * nyújtott kezet a lánynak. *


    A hozzászólást Eper összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 6:20 am-kor.
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:20 am

    Coraline furcsállta, hogy valoriani éjjeljárónak hiszik. De nem akarta, hogy a különos idegen sokat tudjon róla, így csak annyit mondott:
    - Íjász vagyok és se nem valoriani, se nem kém - Te ki vagy?


    A hozzászólást Eper összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 6:20 am-kor.
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:21 am

    * Arleth felhúzta a szemöldökét, és képzeletben fejet hajtott a lány bátorsága előtt. *
    - Mint mondtam, Arleth vagyok, mágus, és én sem vagyok kém, habár csak átutazóban vagyok itt.


    A hozzászólást Eper összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 6:21 am-kor.
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:21 am

    *Mikor reggel lett, s már a nap is felkelt, Katherine kikászálódott a bladhacinos ágyából. Vörös hálóingét lecserélte arany bársony ruhájára, haját pedig lazán göndör fürtökben a vállára omolva hagyta. Megnézte magát a tükörben, s mikor megállapította, hogy gyönygörűen néz ki, kilépett a folyosóra.
    Maga a folyosó viszonylag szűk volt, falain festmények, portrék és fáklyák tucatjai függötek és vörös szűnyeg volt a fapadlón. Mikor a folyosón volt és tett néhány lépést, észrevette Arleth-et és az idegen lányt, ahogy éppen beszélgetnek, nem túl barátiasan. ~Legjobb lesz ha odamegyek hozzájuk és becsatlakozok a beszélgetésbe.~ Gondolta magában majd úgy is cselekedett.*
    -Sziasztok! Mit csinálták itt ilyen korán, lányok?


    A hozzászólást Eper összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2011 6:21 am-kor.
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:22 am

    *Mikor reggel lett, s már a nap is felkelt, Katherine kikászálódott a bladhacinos ágyából. Vörös hálóingét lecserélte arany bársony ruhájára, haját pedig lazán göndör fürtökben a vállára omolva hagyta. Megnézte magát a tükörben, s mikor megállapította, hogy gyönygörűen néz ki, kilépett a folyosóra.
    Maga a folyosó viszonylag szűk volt, falain festmények, portrék és fáklyák tucatjai függötek és vörös szűnyeg volt a fapadlón. Mikor a folyosón volt és tett néhány lépést, észrevette Arleth-et és az idegen lányt, ahogy éppen beszélgetnek, nem túl barátiasan. ~Legjobb lesz ha odamegyek hozzájuk és becsatlakozok a beszélgetésbe.~ Gondolta magában majd úgy is cselekedett.*
    -Sziasztok! Mit csinálták itt ilyen korán, lányok?
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:22 am

    * Arleth figyelmét hirtelen Katherine kötötte le, aki rájuk köszönt. A mai nap igazán csinos volt, jól állt neki, hogy leengedve hagyta a haját. *
    - Á, szia Katherine! Katherine, ő Coraline, Coraline, ő Katherine. ó, Katherine, szerettem volna bocsánatot kérni, amiért tegnap úgy otthagytalak, de rám tört a pánik. Néha kissé paranoiás vagyok * nevetett fel Arleth, hogy megtörje a kínos csendet. *
    ~ Ha eddig nem voltam kellemetlen helyzetben, most biztosan abban vagyok. Az sosem jó, ha csak én nevetek valamin. ~
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:22 am

    -Nincs semmi baj Arleth.*Nyugtatta meg a lányt, miközben ő is nevetett.*-Az embernek vannak jó és rossz napjai, ilyen az élet.
    *Felelte miközben tekintete Coraline-ra szegeződött. A lány alig lehetet nála nagyobb és idősebb, ráadásul ő is ugyanolyan szép volt mint ő vagy akárcsak Arleth. Haja lila volt, válláig érő, és valami különös páncélruhát viselt, apró tőrökkel felfegyverkezve.~Különös öltözék, egy még különösebb alakon...~ Gondolta magában Katherine, miközben a lányt vette szemügyre.*
    -Corolaine? A külsejed alapján nagyon illik hozzád, de a belsődről nem hiszem. Elvégre tegnap érkeztél, eléggé relytélyesen. Mond, mi járatban vagy itt?
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:23 am

    Coraline-t meglepte, hogy milyen nagy érdeklődéssel figyelik őt, de azért válaszolt:
    - Én is csak átutazóban vagyok. - felelt közömbösen - És te mit keresel itt?
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:23 am

    -Nos én nem átutazóban vagyok itt.*Kezdett bele hosszú monológjába*-Tudod Coraline, az én nagybácsikám a helyi báró, ővé ez a vidék. Bár ő inkáb csak a városában, Erlin-ben, illetve az ott lévő kis kastélyában tartózkodik. Én meg...meguntam a városi életet és úgy döntöttem, hogy egy időre vidéken fogok élni, itt a fogadóban és annak környékén. Hát én ezért vagyok itt, és mellesleg varázslónő vagyok, úgyhogy vigyáz kivel beszélsz és mit csinálsz, nehogy még eltaláljon az egyik átkom.
    *Mondta majd kecsesen tovább ment néhány lépést,majd hirtelen megállt és visszanézet a lányokra.*
    -Jöttök lányok?*Mondta miközben mosolygot és rájuk kacsintott.*-Gyertek menjünk reggelizni, a vendégeim vagytok.És utána ha van kedvetek kilovagolhatnánk a környékre.Arleth, Coraline, benne vagytok?
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:24 am

    Coraline-nak nem tetszett hogyan beszél vele Katherine és ezt nem leplezte:
    - Vigyázz hogyan beszélsz, mert még eltalál egy mérgezett nyílvesszőm vagy késem. Felőlem mehetünk reggelizni, de mielőtt kilovagolnánk meg kell etetnem Raum-t.
    https://2img.net/r/ihimizer/img838/8317/97217226.jpg
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:24 am

    - Ó, ez jó ötlet, Zephyrin is éhes lehet már, de én magam se utasítanék vissza egy finom reggelit * próbálta Arleth sikeresen játszani a villámhárító szerepét a két lány között.

    http://kepfeltoltes.hu/110821/Unicorn_by_Nightmare_v_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Ez Zephyrin, persze szarvak nélkül
    Eper
    Eper


    Hozzászólások száma : 335
    Csatlakozás ideje : 2011. Sep. 02.

    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Eper Szomb. Szept. 03, 2011 1:24 am

    -Az én lovamat Luna-nak hívják, és már őrá is ráférne egy jó kis csutakolás, etetés meg ilyesmi. De előtte én is szeretnék reggelizni. Gyertek! *Felelte Katherine miközben lefelé ment a lépcsőn.*

    A lovam, Luna: https://2img.net/r/ihimizer/img706/9076/paciw.jpg

    Ajánlott tartalom


    A Vörös Rózsa Fogadó Empty Re: A Vörös Rózsa Fogadó

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Pént. Ápr. 26, 2024 5:34 pm