GoAások

Északi Erdő

Share
    Sephtona/Freiellla

Hozzászólások száma : 188

Re: Északi Erdő

Témanyitás  Sephtona/Freiellla on Szer. Szept. 28, 2011 4:34 am

Keith szemszöge
    - Benned egy csepp tisztelet sincs? Megöltem egy embert és téged az érdekel, hogy nem tudtam volna fedett, száraz helyen megölni?! Az eszem megáll...
    Eper

Hozzászólások száma : 335

Témanyitás  Eper on Szer. Szept. 28, 2011 4:41 am

Katherine szemszöge
    -Jó, jó nem kell idegeskedni. Csak kérdeztem, de úgy látszik már az is baj ha kérdezek valamit. Akkor innentől nem fogok megszólalni, egy árva szót sem nehogy valakinek az IQ szintje rohamosan csökkenni kezdjen...
    Sephtona/Freiellla

Témanyitás  Sephtona/Freiellla on Szer. Szept. 28, 2011 4:59 am

Najlihr szemszög
    * Najlihr-nak nem kellett csalódnia, az úrnő perceken belül teleportált a házába. Gyönyörű, hófehér ruhája a földet seperte, hátát hattyútollakból készült palást fedte. Aranyszőke haját díszes kontyba fogta, tincseibe fehér gyöngyök voltak belefűzve, de ott volt még a mithrilből készült tiara is, amin a négy évszak jelképei voltak: a nap, a hópehely, a falevél, a virág...Arca kortalan volt, egyszerűen nem lehetett megállapítani, hogy mégis hány éves, ám most nem érzelemmentes és fagyos volt tekintete, hanem aggódó és kíváncsi. *
    - Úrnőm * hajolt meg Najlihr mélyen.
    - Vezess a lányhoz! * parancsolt az csengő hangján.
    * Najlihr serényen bólintott, majd elindult a második emeletre a csinos kis falépcsőkön, kissé szégyenkezve, hogy még rendet sem tett, de hát mikor is lett volna rá ideje...Benyitott a vendégszobába, ahol a lány teteme a hatalmas, frissen bevetett, narancssárga színben pompázó ágyneműn hevert. Najlihr-nak csettintenie se kellett, a fából faragott csilláron automatikusan égni kezdtek a gyertyák. Legnagyobb meglepetésére, az úrnő azonnal az ágyhoz sietett, majd zokogva rogyott le az állatbőr szőnyegre, ami az ágy mellé volt helyezve, és rádőlt a testre. Najlihr nem hitt a szemének. Egy szót se szólt, inkább tapintatosan a szobában lévő tájfestményeket kezdte el vizsgálgatni, mintha nem is látta volna őket eddig igazán. Az úrnő pár perc múlva megnyugodott, majd rá pillantott. *
    - Najlihr, drága, pótolhatatlan alávalóm! Ezt a tettedet sose fogom tudni megköszönni! A leány valóban a rokonom, méghozzá az unokám, az örökös.
    * Najlihr mit sem törődve azzal, hogy micsoda illetlenség amit tesz, nem palástolta kitáguló szemeit, sem leeső állát. *
    - Az örökös! Te jó Isten, meghalt az örökös! * esett pánikba a fiatal (pusztán 182 éves) tünde. * Az nem lehet! Akkor népünkre káosz és pusztulás vár! Megjövendölték! Leya, oh, Leya, mit tegyünk?
    - Najlihr, nyugodj meg! Megtudjuk menteni, de minden csepp mágiára szükségünk lesz.

/Holnap folyt köv. Smile/
    Najlihr (csak sárga szemekkel, hamarosan javítom!): http://kepfeltoltes.hu/110819/Archer_by_UndineCG_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    Az Úrnő (a neve nemsokára kiderül Wink): http://kepfeltoltes.hu/110928/392588tajid49ocg_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hozzászólást Sephtona/Freiellla összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Szept. 28, 2011 7:30 am-kor.
    Sephtona/Freiellla

Témanyitás  Sephtona/Freiellla on Szer. Szept. 28, 2011 6:03 am

Keith szemszöge
    - Nem azzal van baj, ha kérdezel, hanem azzal, hogy mit. A bátyád miatt pedig ne kérj elnézést, megérdemeltem...Haladjunk tovább!
    * Keith a nyomokat vizsgálgatta, de azok két fa között megszűntek. Az egyik helyen még ott voltak, és ha az illető nem növesztett szárnyakat, akkor csak valami csoda folytán tudott így eltűnni. *
    - Itt megszakadnak a nyomok, ami lehetetlen, de mégis...
    Eper

Témanyitás  Eper on Csüt. Szept. 29, 2011 2:27 am

Zimbi szemszöge (Magáról E/1-ben ír másról E/3-ban)
    -Nyilván az illető átment e között a két fa között, és jól eltüntette a nyomokat. De fogalmam sincs, hogy hogy és miért ment el itt...
    *Mondta Katherine miközben elkezdte a környezetet vizsgálni. Nem sokkra jutott, csupán arra, hogy ez a hely nem természetes, mágia nyomát vélte felfedezni.*
    -Én szerintem meg ez a hely, sőt az egész itteni erdő bűzlik a mágiától. Nem is csoda, hogy a vérfarkasok meg az egyéb ocsmány szörnyek jól elkerülik az erdő ezen a részét...De úgy lényegében: erős mágiát érzek a közelben, ami a felsőbb síkokon egészen kivehető, főleg e két fánál. Hogy mi? Azt nem tudom. Illetve a fák egész idő alatt suttognak, beszélnek egymáshoz tünde nyelven. Egy-két szót ki tudok venni belőle: valami bál...vörös hold...holttest...meg valami űrnő...Zavaros nagyon, az itteni fák szeretnek fecsegni... mindenről.
    *Jelentettem ki (Zimbi) miközben jól megnéztem, megszimatoltam a környéket. Erős mágia lengte körül e helyt, ráadásul tünde mágia, amit persze "véletlenül" sem említettem az embereknek. Mivel már rég felfogtam, hogy ebben az egészben csak a tündék jól alaposan benne vannak. Hát csak jöjjenek rá az emberek maguk...*
    Sephtona/Freiellla

Témanyitás  Sephtona/Freiellla on Pént. Szept. 30, 2011 3:26 am

Keith szemszöge
    - Úrnő? Katherine a környéken van valamilyen úrnő? Illetve, tudom, hogy te vagy a bárónő, de hátha van még valami. Vagy mire utalhatott a fa?
    Eper

Témanyitás  Eper on Pént. Szept. 30, 2011 3:32 am

Katherine szemszöge
    -Nem tudom. Igazság szerint az erdőnek már a folyónál véget kéne érnie, és itt már rét kéne, hogy legyen... De ami a fák beszédjét illeti... A tündék a természetet tekintették és tekintik a legfontosabb kincsüknek, ők értették is a fák nyelvét. Kötődtek a természethez, ahogy a természet hozzájuk. És akkor...ha minden igaz az erdőben egy csoportnyi, esetleg egy városnyi méretű tünde csoport él. Szóval aki elvihette a testet az vagy egy tünde volt, vagy nem is tudom...
    Sephtona/Freiellla

Témanyitás  Sephtona/Freiellla on Pént. Szept. 30, 2011 4:24 am

Najlihr szemszög
    - Megmenthető? De Úrnőm! A 7 birodalom egyik királynője vagy, a Négy Évszak Úrnője, aki felügyeli a természet rendjét! * kiáltotta a tünde lány. * A saját törvényed szegnéd meg, ha feléleszted a halott lányt! Akár meg is foszthatnak a koronától! * vette suttogóra a hangját. *
    - Najlihr, tisztában vagyok a következményekkel, de mint előbb mondtam, ő az örökös. Az élete mindenekfölött áll. Emlékezz a jóslatra! Ha ő nincs velünk, esélyünk sincs megteremteni a békét! Ki fog törni a háború, aztán a polgárháború, és utána az Iberiaiak saját magukat pusztítják el! Ne feledd, hogy ki ő! * simogatta meg közben a lány jéghideg arcát gyengéden. * Népünk közül ő áll a legközelebb hozzájuk, Irwette óta...
    * Najlihr még mindig idegesen tördelte kezeit, de pár nyugtató levegővétel után már határozottan nézett Poscylla, az Úrnő kétségbeesett, halványzöld szemébe. Szemeinél már csak a hangja volt határozottabb. *
    - Mit kell tennem?
    * Az Úrnő amint ezt meghallotta, rögtön felvidult, majd odarohant hozzá, hogy megölelje őt. *
    - Oh, Najlihr, annyira hálás vagyok! Köszönöm, köszönöm! * A lány még sosem látta ilyen megkönnyebbültnek az Úrnőt. Az hátrébb lépett, majd ujjait feltartva kezdett el számolgatni és hozzávalókat sorolni. *
    - Lássuk csak...szükségünk van ősi porra, de jobb minőségűre, amiben bőven van mindenből. Kell még boszorkányfű, a sebének gyógyítására, vörös áfonya, az esetleges maradandó elmei zavarok ellen, aloé, az szinte mindenre jó, meleg víz, lepedők, guérison fű, menta és a szokásos bájitalos eszközök. Egyenlőre ennyi. Vannak ilyenek itt? Be kell valamit szerezni?
    - Talán csak guérison fű nincs, de mintha láttam volna még két évvel ezelőtt a raktárban, és nem emlékszem, hogy felhasználtam volna...Az nem okoz neki kárt, ha sok ideig nincs felhasználva?
    - Nem, attól csak erősebb lesz, jobb. Mint a boroknál.
    - Akkor ez tökéletes lesz. Már akkor elég idősnek tűnt, amikor megvettem. Pillanat és hozok mindent!
    * Najlihr kirohant, majd pár perces kutatás után mindent megtalál, amiket rögtön felrohant az Úrnőhöz, hogy aztán elrohanjon meleg vízért. Amikor belépett a szobába, az Úrnő már a füveket morzsolta össze. *
    - Á, itt a meleg víz? Pompás, épp végeztem! Én megcsinálom az utóhatások elleni bájitalt, te addig tedd le ezeket az ágyra, a lány köré!
    * Az Úrnő levette az aranyövére rögzített medálokat (az Évszakok szimbólumai, hópehely, virág, nap, falevél), majd a füveket egy kecses mozdulattal a meleg vizes vödörbe dobta, majd kántálni kezdett az ősi, elfeledett nyelven, aminek használatára csak a tünde papok, királyok, királynők és örököseik voltak jogosak, mert olyan varázslatokat lehet vele végrehajtani, amivel akár a csillagokat is le lehet hívni az égből. Najlihr egy szót sem értett belőle, ezért inkább elhelyezte a medálokat a lány körül, és eszébe jutottak a nagymamája régi varázslatnövelő kristályai, amit még ráhagyott (senki nem gondolta volna, hogy íjász lesz belőle, akinek még a legegyszerűbb varázslatokkal is gondja van). Ezekért még gyorsan elrohant a hálószobájába, majd visszasietett. Az úrnő még kántált, de alig csukta be maga után az ajtót, abba is hagyta, és pihegve dőlt hátra. *
    - Az ősi nyelv a használója mágiájából szív, és ha abból nincs elég, akkor az életerőt kezdi el dézsmálni. Ezért ne akarjon senki az ősi nyelven hegyeket emelgetni (na, nem mintha máshogyan lehetséges lenne), hacsak nem vagy vagy 10000 éves mágus. Habár én csak egy bájitalt készítettem el, ez nem mindennapi bájital, és én még közel sem vagyok 10000 éves, ezért picit elfogyasztott az életerőmből, de pár perc múlva semmi bajom se lesz, annyira azért erős vagyok, hogy regenerálódjak. Méghozzá teljesen. Áá * pillantott a lány kezére *, csak nem mágikus kristályok? Remek ötlet, remek! Arra van most szükségünk!
    * Az Úrnő perceken belül felpattant, elkérte a kristályokat és elhelyezte azokat is a halott lány körül. *
    - A medálokat körülbelül 6000 éve készítették, azóta szívják magukba a mágiát, szó...
    - 6000 éve? Az reng...rengeteg mágia lehet! * döbbent meg Najlihr. * Azzal simán meg lehet csinálni bármit, nem? Ha egy hozzáértő mágus csinálja * nézett jelentőségteljesen az úrnőre. *
    - Igen, de most az élet legnagyobb törvényét készülünk megváltoztatni, ráadásul a lány már túl régóta halott. Ha csak pár perce halt volna meg, akkor nyilván kevesebb mágia is elég lenne, de sajnos túl régóta halott, ráadásul a lelke már biztosan elhagyta a testét. Azt is vissza kell hívnunk, nem csak felélesztenünk a testét. A teste ösztönlény lenne lélek nélkül. Gondolatok nélküli.
    - Értem. * bólintott lassan. * Most mi következik?
    - A varázslat. Kérlek, készítsd ide az éjjeliszekrényre egy fiolányi bájitalt!
    * Najlihr felkapott az íróasztalról egy kristályfiolát, majd belemért egy adagot, és az éjjeliszekrényre tette. Az Úrnő megköszönte, majd nem szólt többet, ismét kántálásba kezdett, de ezúttal más volt.
    Alig mondta ki az első szavakat, eső kezdett esni, villámlani, a nyitott ablakokat a szélvihar csapkodta, a gyertyák elaludtak, sötét köd kúszott be a szobába, átlátszó szellemek töltötték be a teret. Mindegyikőjük a test körül lebegtek, remélve, hogy ők kerülnek majd vissza a testbe. A szellemek először segítségkérően néztek Najlihrra, aki lassan megsajnálta őket. Abban a pillanatban, hogy segíteni akart volna nekik, a szellemek mind gonoszul kacagni kezdtek, Najlihr pedig észhez tért és ijedten nézett az eltorzult arcú, félelmetes alakokra. A vihar egyre csak tombolt, nemhogy alábbhagyott volna, de egyre erősebb és erősebb lett. A lány úgy érezte, az egyik erősebb széllökés akár a házát is felkaphatná, és épp akkor, amikor azon gondolkodott, hogy hozzá kéne kötöznie magát az ajtófélfához, az Úrnő kiáltott egyet, a bájitalt a lány szájába öntötte, majd a vihar hirtelen elállt, a szellemek eltűntek, a halott lány szívén begyógyult a hatalmas seb és sikoltva ült fel, felfedve immáron hegyes füleit, gyönyörű arcát, hollófekete haját és rubinvörös szemeit. *

/Folyt. köv nemsokára (talán már ma) Wink/

A hozzászólást Sephtona/Freiellla összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Szept. 30, 2011 8:50 am-kor.
    Sephtona/Freiellla

Témanyitás  Sephtona/Freiellla on Pént. Szept. 30, 2011 4:28 am

Keith szemszöge
    - Tündék? Atyaég, minek azoknak egy halott test? Könyörgöm, mondja valaki, hogy Arleth nem valami tündeföldben van eltemetve! Egyszer volt egy tünde...páciensem, rettentő nehéz volt elkapni. Olyan varázslatai voltak! A házának ajtaja nem is ajtó volt, hanem faágakból állt össze, és tündenyelven kellett valami jelszót elmondania, hogy be- meg kijárkálhasson! Ha Arleth tündeföldön van, soha a büdös életbe nem lesz meg a teste!
    Eper

Témanyitás  Eper on Pént. Szept. 30, 2011 4:54 am

Katherine szemszöge
    -Jaj ne idegeskedj már! *Mondta mosolyogva.*- A tündék, az itteni tündék nem valami nekromanták, nem foglalkoznak halott testekkel... A halottjaikat tisztességesen eltemetik. De nem hinném, hogy Arleth testét azért cipelték a földjükre, hogy ott eltemessék. Ha elakarták volna temetni azt már a tett színhelyén megtették volna. Nem...szerintem valami különleges, fontos dolguk van Arleth-el, lehet, hogy fel akarják támasztani...Ki tudja? Mindenesetre várjuk csak itt, egyszer majd csak kijön egy tünde, és akkor majd talán válaszokat kapunk, vagy megpróbálhatjuk kitalálni a jelszót. Ami biztos tünde nyelven van...
    Sephtona/Freiellla

Témanyitás  Sephtona/Freiellla on Pént. Szept. 30, 2011 5:01 am

Keith szemszöge
    - Több a bizonytalan szempont. Nem tudjuk, hogy ott * mutatott a két fán túlra *, vagy itt * dobbantott egyet a lábával * kell-e állni, ráadásul, nem hiszem, hogy annyira vendégszeretőek lennének... * alig mondta ezt ki, amikor hirtelen észrevette, hogy a fák között, megbújva, tünde íjászok tartják rájuk fogva az íjukat. Az egyik a férfi elé lépett, leeresztette a fegyverét, és intett Keithnek, aki már vette volna elő a tőreit, hogy ne tegye, felesleges. *
    - Ember, félvámpír, körbe vagytok véve! Ha megpróbáltok megtámadni, vagy megpróbáltok átlépni a varázskapun, azonnal tudni fogjuk, és akkor nem kegyelmezünk! Rájöttetek, hogy itt élünk, már ezért halál várna rátok, de kegyelmesek leszünk. Ha távol maradtok az itt lévő városainktól, mi is távol maradunk a ti városaitoktól. Mit feleltek?
    Eper

Témanyitás  Eper on Pént. Szept. 30, 2011 5:13 am

Katherine szemszöge
    -Hát ez remek...
    *Mondta miközben végignézet a tündéreken. Mindegyik bőrpáncélban, felfegyverkezve kifeszített nyíllal nézte őket.*
    -Nah, ennyit a vendégszeretetről... Drága nemes tündék, hát körbevettek minket, mert ti annyira véditek az otthonotokat. És mi békés szándékkal jöttünk, mivel van valami, azaz valaki akit elvittek tőlünk...De mivel gorombák vagytok, és már lebuktunk és amúgy sem tudjuk a jelszót, akkor rendben nem lépünk a területetekre.
    *Mondta miközben elkezdett hátrálni, de amikor nekiment az egyik tündének megállt.*
    -De azt viszont, mint Erdill és környékének bárónője nem feledem el, hogy itt éltek. Tiszteletben fogom tartani, hogy itt éltek az erdőben mivel nem akarok vitába szállni ilyen szomszédokkal...Sőt ha megengeditek már itt sem vagyunk...Igaz Zimbi, Keith?
    Sephtona/Freiellla

Témanyitás  Sephtona/Freiellla on Pént. Szept. 30, 2011 5:23 am

Keith szemszöge
    - Remélem, azzal, hogy nem felejted el hollétünket, nem fenyegetni akart. Az előző báró is tisztában volt ittlétünkkel, de volt annyi esze, hogy ne próbáljon fenyegetni, esetleg ember törvényekkel jönni, mi szerint ez az ő területe. Tisztában volt vele, hogy ez a hely nem az ő területe. Az itt élő tündék előbb voltak itt, minthogy az első ember letelepedett volna a környéken.
    * Keith unottan forgatni kezdte a szemeit. *
    - Oké, köszi a történelem órát, de mi megyünk is, rendben? Senki nem fenyegetett titeket, a hölgy csak tett egy megjegyzést. Megjegyzem, lehetnél udvariasabb is. Biztos volt elég időd megtanulni az etikettet, papa * gúnyolódott Keith, aki hajlamos volt elfeledkezni a veszélyről, és hogy nem kéne mindig a bajt keresnie. *
    - Neked meg bizonyára nem volt hozzá elég időd, csecsszopó! * piszkálódott most a tünde. * Mi most távozunk, de nem szeretnénk titeket újra itt látni, pláne nem azon morfondírozva, hogy hogyan juthattok be.
    Eper

Témanyitás  Eper on Pént. Szept. 30, 2011 5:29 am

Katherine szemszöge
    -Faragatlan tuskók...
    *Suttogta Katherine mikor már a tündék távoztak. Majd felült a lovára és próbált higgadtan gondolkozni.*
    -Hát akkor ennyi. Nem járhatunk a dolog végére mivel nem engednek be. Akkor menjünk vissza a fogadóba és nem tehetünk mást minthogy éljük tovább az életet.
    *Mondta majd elkezdett ügetni, nyomában a szaladó házi manóval.*
    -Úgyis el kell még intéznem egy csomó paparímunkát a bál miatt...*Sóhajtotta.*
    Sephtona/Freiellla

Témanyitás  Sephtona/Freiellla on Pént. Szept. 30, 2011 5:31 am

Keith szemszöge
    - Én meg azt hiszem, leiszom magam. A pia az ember legjobb barátja! * felelte, majd ő is felült lovára és kényelmes tempóban ügetni kezdett a fogadó felé. *
    Sephtona/Freiellla

Témanyitás  Sephtona/Freiellla on Szomb. Okt. 01, 2011 1:14 am

Arleth szemszöge (a halála után pár órával, körülbelül a Vörös Hold harmadik napjának hajnala)
    * Arleth sikoltva ült fel. Úgy érezte, mintha átpasszíroznák egy vékony gumicsövön, majd megpillantott kér fölé hajoló arcot, de többet nem tudott kivenni, mert a sokktól ájultan dőlt el. *

Najlihr szemszöge

* Najlihr döbbenten nézte a gyönyörű, immáron teljesen tünde lányt, aki ájultan dőlt össze. Az Úrnő iszonyú fáradt volt, neki kellett támogatnia őt. Kérlelte az Úrnőt, hogy maradjon és aludjon a másik vendégszobában, de az hajthatatlan volt. *
    - Köszönöm az ajánlatodat, kedveském, de nem lehet. Az otthonomban majd alszok eleget, utána pedig meg kell szerveznem pár eseményt. Nemsokára béketárgyalások lesznek az elfekkel, akik végre hajlandóak megbocsátani azon sérelmüket, hogy mi nem tarjuk őket a rokonunknak, míg az elfek megvannak győződve róla, hogy a tündék és az elfek közeli rokonok * forgatta a szemét az Úrnő fáradtan, ám rettentő vidám hangon. * Najlihr, kérlek, tanítsd meg a lányt az alapokra, és magyarázd majd el neki a dolgokat, ha felébredt. A lány neve Arleth.
    - Rendben, Úrnőm, úgy lesz!
    * Az Úrnő még egyszer, hálásan és reménytelien pillantott rá, majd teleportált. Najlihr visszament a vendégszobába, ahol ellenőrizte a lány életjeleit. Immár meggyógyult szíve dobogott, mellkasa fel és le süllyedt, arcán látszódott némi pír. Najlihr arra a rettentő gyors pillanatra gondolt, amikor a lány szőke haja fekete lett, sima fülei pedig hegyesek. A tündék közül mindenki tisztában volt azzal, hogy milyen utódaik születhetnek egy nem hallhatatlantól (jelen esetben embertől). Mindegy, hogy miféle az a lény, biztosan elnyomja majd a tünde gént (mert az rettentő gyenge, a tündék nehezen fogannak is meg, ezért vannak kevesen), ami bár ott lesz, de csak akkor törhet ki, ha az illető találkozik egy álca nélküli tündérrel (a tündék különlegese képességeiknek köszönhetően elfedik szemüket és fülüket, ezért embernek néznek ki), a tünde gén kirobban és az illető és teljes tünde lesz. Nem fél, vagy negyed, hanem egész. Mintha mindig is tündének született volna (ezek alól csak pár faj a kivétel).
    Amikor Arleth megpillantotta őt és az Úrnőt, ő is tündévé változott, ezzel birtokolni kezdte a tünde nyelv automatikus megértését (ahogy az ősi nyelv megértését is, hiszen ő örökös), az alakváltás képességét (ezzel tudják elrejteni füleiket és szemüket, habár azzá alakulhatnak amivé akarnak. Állatokká, növénnyé, vagy megváltoztathatják a vonásaikat, felvehetik egy ismerősük alakját...), ami miatt tudat alatt feketévé változtatta a haját, és ezentúl mindig megérti majd az állatok és növények nyelvét.
    Najlihr a lány felébredésére egy-két órát tippelt, esetleg többet. Nem volt túl sok ideje ezen morfondírozni, mert éles érzékeinek köszönhetően meghallotta a teleportálással járó pukkanást. Lerohant, ám nem talált lent senkit, csak egy gyönyörű, ám rettentő kihívó ruhát, egy cetlit, és döbbenetére egy az Úrnőéhez hasonló Évszakos tiarát, és egy övet, amiről lecsatolta a medálokat a lány felélesztésénél. Egyik sem az eredeti volt, mert az eredetiek aranyak voltak, ezeket pedig mithrilből kovácsolták. Kicsit jobban megvizsgálta a ruhát is. Az lila és fekete színekben pompázott, anyaga az egyik legdrágább tündeselyemből készült. Az alap egy combközépig érő fekete, dupla-pántos ruha volt, erre jött egy lila, tüllszegélyes másik ruha, aminek szoknyarésze egészen hasig volt kivágva, középen. Ékszerek, cipő és kesztyű is járt hozzá, mindegyik fekete színben pompázott, lila díszítéssel. Najlihr akkor se vett volna fel ilyet, ha nyílvesszőt tartanak a fejéhez. Utálta a ruhákat. Megnyugvására, a cetli nem azt mondta, hogy ez az öve: "A ruha Arlethé. Ezt vegye fel a Vörös Rózsa Fogadó báljára. Láttam, hogy el fog menni, hajthatatlan lesz. Ezeket az ékszereket vegye fel hozzá. Aki ismeri ezeknek az eredetét, nem meri majd őt bántani. Ez mutatja, hogy ő az egyik tündebirodalom örököse, méghozzá az egyik legnagyobbé. Poscylla, avagy az Úrnő"
    Najlihr fogta a ruhát és a kiegészítőket, és felvitte a lány szobájába. Lassan letelik a második Vörös Telihold második napja, a harmadik nap estéjén lesz a bál. Nem sok mindent tud majd elmagyarázni a lánynak. Később vissza kell majd hívnia.
    A következő pillanatban újabb sikítást hallott, majd az ágyra pillantva a lány tünde sebességgel felpattant, és a cipőjét tartotta fegyverként. Najlihr csilingelve nevetett fel. *
    - Mit nevet?! Maga szerint nem tudom majd használni?! Hol vagyok?! Ki maga?! Miért fekete a hajam?!
    - Nyugodj meg, Arleth. A nevem Najlihr, tünde vagyok. Ahogy te is.
    * Arleth döbbenetében elejtette a cipőt. *
    - Hogy mi van? Tegyük fel, hogy hiszek neked! Magyarázatot várok! Pár órával ezelőtt még a pokolban voltam, most meg...hol is vagyunk?
    - Egy tündevárosban, név szerint Oak Elven.
    - Oak Elven? Miért Oak (tölgy; az "író" Very Happy)?
    - Ahol én lakok, az az örök éj és örök ősz faluja, Oak Elven egyik része. Nyolc ilyen "falu" van. Az örök tél és örök éj, az örök tél és örök nappal, az örök tavasz és örök éj, az örök tavasz és örök nappal, az örök nyár és örök éjszaka, az örök nyár és örök nappal, az örök ősz és örök éjszaka, és végül az örök ősz és örök nappal. Ezeket egy kis rét köti össze, ahol nyolc fa van. Mindegyiken van egy szimbólum. Ide például egy falevél- és egy holdalakú között jutottunk. Ezt a tisztást nevezzük Oak Elvennek. Ezen a környéken ott tudunk közlekedni egyik helyről a másikra. Át kell lépni azok a fák között, amiken a nekünk szükséges szimbólumok vannak, és tünde nyelven megkérni őket, hogy zárják be mögöttünk a kaput. Amint bezárul a kapu (amit csak tünde szem láthat, az embereknek ugyanúgy két fa marad), megjelenik előttünk a varázslattal álcázott tündefalú.
    - Akkor itt végül is sose kell fel a nap? * intett Arleth az ablak felé. Najlihr bólintott. * De én úgy látok mindent, mintha nappal lenne! Még a falevelek ereit is megtudnám számolni!
    - Tündelátás. Olyan jó szemed lett, mint egy macskának, talán jobb is. Minél idősebb vagy, annál jobb. Én például nem csak a falevelek ereit látom innen, hanem a fákon futkosó hangyákat, és a leveleket rágcsáló icipici rovarokat is. A hallásod is ilyen, az ízlelésed is, a tapintásod, minden.
    - Hány éves is vagy? * kérdezte pimaszul a lány. *
    - 183 leszek 200 nap múlva.
    * A lány meglepetten nézett rá, majd bólintott. *
    - Sok boldog születésnapot! Ez nálatok milyen kornak számít?
    - Nem "nálatok", hanem nálunk. Most már közénk tartozol. Egyébként fiatal vagyok, a tündék között. Alig töltöttem be a felnőttkort. Majd ha 500 éves leszek, akkor talán felnőttként kezelnek. Talán.
    * A lány ezen szavakra is megdöbbent, de nem szólt semmit. Pár percig néma csönd volt a szobában, majd Arleth nagyon komolyan nézett rá. *
    - Hogy lehet, hogy élek?
    * Najlihr sóhajtott, majd elkezdte a mesélést. *
    - Én találtam meg a hulládat. Hasonlítottál valakire, ráadásul tünde illatod volt. Elhoztalak, és értesítettem azt a személyt, akire hasonlítasz, ő pedig közölte, hogy a rokona vagy, és egy hosszú és fárasztó varázslatnak köszönhetően felélesztett.
    - Ki az a személy?
    * Najlihr sóhajtott, majd ismét a kezeit tördelte. *
    - Nem tudom, hogy elmondhatom-e neked...De legyen, előbb utóbb, úgyis megtudnád...A nagymamád. Édesanyád anyja. Tudod, ő fontos személyiség köztünk. Habár rejtve élünk, nekünk is van társadalmi rendszerünk. Hét tündekirályság van, az egész iberiai szigeten. 3 Gorban, 2 Valorianba, és 2 Derionban. Veletek ellentétben, mi nem állunk háborúban egymással, csak földrajzilag más és más helyeken fekszik egy-egy birodalmunk. A nagyanyád az egyik birodalom királynője, pontosabban az egyik derionié. Oak Elven az ő birodalmához tartozik. Ráadásul nem elég, hogy királynő, de még öve az Évszakok hatalma is. Ez azt jelenti, hogy ő felügyeli, hogy Télből sikeresen tavasz legyen, hogy az állatok felébredjenek téli álmukból, és igyekszik megakadályozni a katasztrófákat. Te vagy az Évszakok örököse.
    * Arleth annyira megdöbbent, hogy le kellett ülnie az ágyra. Najlihr csak annyit látott, hogy hevesebben veszi a levegőt, arca kétségbeesett és döbbent egyszerre, aki semmit se ért. *
    - De...anyám nem ismeri az anyját! Pedig ezek szerint van! Miért nem nevelte fel?
    - Nem tehette. A tündérek nem díjazzák a halandó utódok nemzését. Lenézik az olyan tündéket, akik emberekkel állnak össze. Egy tünde is megtud öregedni, ha elkötelezi magát egy ember mellett.
    - Hogyan lettem tünde?
    - Megláttál minket álca nélkül. Előtört a tünde géned és elhatalmasodott az emberi gén felett.
    - Anyám látta a nagyanyámat álca nélkül, amikor megszületett, nem?
    - Láthatta, de nem fogta fel, hogy ki ő, mi ő. Egy kisbaba értelmi szintjétől ne várjunk annyira sokat. A nagymamád pedig nem lehetett vele.
    * Arleth mélyet sóhajtott, majd folytatta a kérdezősködést. *
    - Mitől lett fekete a hajam?
    - Tünde alakváltó képesség. Ezentúl úgy nézhetsz ki, ahogy akarsz. Még állat vagy növény is lehetsz. Tökéletes álca.
    * A lány elismerően nézett, majd egy szempillantás alatt hollóvá változott, pár szárnycsapás után pedig vissza. *
    - Ez csodálatos! Akkor többet nem lesz szükségem varázserőre a hollóvá változáshoz.
    - Valóban * hagyta rá vidám szemekkel Najlihr. * Még egy fontos tudnivaló: ezentúl megérted majd az állatok és növények nyelvét, és ha tündenyelven szólsz hozzájuk, válaszolnak.
    - Nem tudok tündenyelven.
    - De igen. Automatikusan megérted majd és beszélni is tudod, ráadásul az ősi nyelvet is megérted és használhatod * Arleth döbbent szemekkel bámult rá, mire magyarázni kezdett. * Az ősi nyelvvel lehet hatalmasabb varázslatokat végrehajtani, mint például nehéz tárgyak lebegtetése. Nehéz tárgy alatt értek például egy dombot. Vagy egy kastélyt. De csak kevesen használhatják ezt a nyelvet (csak tünde papok, királyok és királynők, no meg örököseik) és csak a tündék tudnak a nyelv létezéséről, ezért te se áruld majd el, csak azoknak akikben feltétlenül megbízol, és akiről tudod, hogy nem próbálja majd használni. A nyelv csakis a tündéknek engedelmeskedik. Ha valami más próbálja használni, nagy valószínűséggel meghal.
    - Húha...ennyi információ egyszerre, nem semmi. Tényleg, mégis mennyi az idő? * kapta fel hirtelen a fejét a lány. *
    - Most van a harmadik nap hajnala a vörös teliholdas időszakból.
    - Úristen, ma van a bál! Ráadásul élek! Nem vagyok halott! Még mindig nem tudom elhinni.
    * Najlihr megértően pillantott rá, majd annak kezébe nyomta a báli ruháját. *
    - Ezt a nagyanyádtól kapod. A tiara és az öv feltétlenül legyen rajtad. Jelentősége van. És...talán a bálra elrejthetnéd a füleidet. De persze nem muszáj. Csak pára biztosan csodálkozni fognak, hogy eltűnsz emberként és tündeként térsz vissza...
    - Nem fogom elrejteni. Az vagyok, aki, csak kicsit megváltoztam. Mikor találkozhatok a nagymamámmal?
    - Fogalmam sincs. Talán még ebben a hónapban, talán majd csak a következő évben. A napok mostantól gyorsan fognak telni, hiszen az örökkévalóságig van időd. Szerintem vedd át a ruhádat, a mostani, ami rajtad van...kissé szakadt * nézett végig az egykor szép, ám mostanra koszos és rongyos ruhán. *

/Folytatás a Vörös Rózsa Fogadó báljának kezdete előtt Wink/
    Arleth mostani énje megtekinthető az avatáromon Smile
    A kihívó báli ruha: http://kepfeltoltes.hu/111001/commission_shuzi_dress_design_by_eranthe-d35wjbh_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    A tiara (csak középen a négy évszak szimbólumai vannak): http://kepfeltoltes.hu/111001/_kszertiara_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    Az öv (csak a sárga gombok helyén a medálok vannak): http://kepfeltoltes.hu/111001/_kszer_v_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hozzászólást Sephtona/Freiellla összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Nov. 12, 2011 12:06 am-kor.
    Sephtona/Freiellla

Témanyitás  Sephtona/Freiellla on Vas. Okt. 02, 2011 1:51 am

Arleth szemszöge, a Vörös Hold harmadik napjának reggele (pár órával a fogadósok ideje előtt)
    * A tündék technikája ismét meglepte a lányt, ugyanis egy elég modern fürdőszobában találta magát, amit Najlihr mutatott meg neki a földszinten, hogy itt le tud mosakodni és át tud öltözni. A szoba nem volt túl nagy, éppen csak elfért benne egy fakád, egy nagy tükör és egy kis faasztal, ami a báli ruhája pihent. A fürdő fala és padlója is fából volt, eddig nem is különbözött egy normál emberi fürdőtől. Az volt benne a különleges, hogy a kád aljának mélységét szabályozni lehetett. Mint Arleth megtudta, a ház ezen része alatt egy kristálytiszta tó van, és ha a kád szélére szerelt kart meghúzza, a kád lejjebb süllyed, kicsit belemerül a tóba és ha visszahúzzuk a karral, akkor a kád teli lesz vízzel. Arleth egyetlen hibájának azt titulálta, hogy a víz jéghideg volt. Fogalma sem volt, hogy Najlihr ezt hogyan szokta megoldani, de ő melegítő varázslatot tett a vízre, majd amikor elég melegnek találta, a kád szélén lévő fürdősók és olajainak nagy részével ellátta fürdővízét. A rongyos ruhát, ami rajta volt menthetetlennek nyilvánította, ezért amint levette, egy tűzgömbbel az egészet elégette. Kicsit sajnálta a szép anyagot, de nem hitte volna, hogy valaha is felveszi, elvégre borzalmas emlékeit őrzi a ruha...
    Elhessegette ezeket a gondolatokat, majd elmerült a forró vízben. Erősen lemosta magáról a rászáradt vért, a mocskot, az emlékeket. Immáron fekete haját is alaposan megmosta, majd tesztelésképpen mézszőkére változtatta, sikerrel, de nem nyerte el tetszését, ezért inkább újra feketévé varázsolta. Furcsának érezte az új színt, de tetszett neki, csábítóbbá tette eddig ártatlan arcát. A tündefül emberivé változtatásával is próbálkozott, de sokkal nyugodtabb volt, ha érezte, látta magán őket, ezért ezeket is úgy hagyta ahogy. A tükörben kissé megvizsgálta a szemeit is, amik kicsit tényleg macskásak voltak, de ő is alig vette észre a változást, úgy gondolta, hogy az emberek se fogják a bálon. Ami a legfeltűnőbb lett rajta, az a hirtelen jött vonzósága. Nem lehetett nem észrevenni. Az arca eddig is gyönyörű volt (legalábbis mások véleménye szerint), de most minden mozdulatában és arckifejezésében volt valami kecses, valami vonzó, amivel bárkit képes lenne elcsábítani. A tündék vonzóságáról mindig is legendák szóltak, de nem hitte volna, hogy ez ennyire észrevehető, ennyire elfedhetetlen.

Nem akart több változást szemlélni magán, ezek is elég sokkolóak voltak, ezért inkább élvezte ahogy a meleg öleli körbe, majd kiszállt a kádból és egy idővarázslattal döbbenten vette észre, hogy már csak három órája van hátra a bálig. Mi a fene? Ennyire nem veszi észre az idő múlását? Aztán eszébe jutottak Najlihr szavai, miszerint repülni fog számára az idő. Ez most pont nem vált hasznára. Felvette a lila ruha alá való fekete, combközépig érő (Leya, ha ezt a szülei látnák, nem dicsérnék meg...) kis ruhát (nagyon kicsi ruha...), arra fel a hosszú, ám lentről köldökig felhasított lila, szellő ruhát, fel a cipőt, a kesztyűt és a kiegészítőket. A hajával nem sok mindent csinált, elfogott kér hajtűvel pár szembe lógó tincset és fel azt a "különleges tiarát" és végül a "különleges övet". Ismét megnézte az időt, és most még nagyobb döbbenettel vette észre, hogy a bál egy óra múlva kezdődik! Hogy nem vehette észre?! Sietősen kilépett a fürdőből, és a nagy sietségben majdnem neki ment Najlihr-nak. *
    - Nekem lassan indulnom kell. Késésben vagyok, nem tűn fel az idő múlása.
    - Nem csoda. Akinek örökké van ideje, az nem foglalkozik pár órácskával. Ne feledd, holnapután várlak újra, hogy megbeszélhessünk pár dolgot.
    - Rendben. Köszönök mindent * ölelte meg a tündelányt, majd szép lassan elindult a fogadó felé, gyalog. *
    Sephtona/Freiellla

Témanyitás  Sephtona/Freiellla on Szomb. Nov. 12, 2011 1:18 am

Keith szemszög
    * Keith még mindig szomorúan bandukolt, maga sem tudta merre. Fejében lejátszódtak a Katherine-nel átélt kalandok, a viharos érzelmek...Eszébe jutott a vérfarkasokkal való harc, ezen elmosolyodott. Milyen kedves volt a lány azzal az életben maradt vérfarkassal...Megtorpant, csak most fogta fel gondolatának célzásait. Mi van a kutyával? Katherine elengedte? Még mindig ott van a házban? Te jó ég, meg kell találnia! Lehet, hogy még mindig a házban van. Emlékeiben kutatva igyekezett megtalálni a helyes ösvényt, de nyomolvasáshoz is kénytelen volt folyamodni. Látott régebbi farkasnyomokat, először azokat követte. Megtalálta a helyet, ahol a farkasokkal harcoltak. Iszonyat büdös volt, de a hullák már nem voltak ott. Innen már egyszerű volt megtalálni a házat. Az ajtó nyitva volt, semmi nem állta útját, hogy belépjen... *
    Eper

Témanyitás  Eper on Szomb. Nov. 12, 2011 1:38 am

*Katherine szemszöge*
    *Hazudott Cassyantirini-nek. Azaz majdnem. A napfény igazából nem is olyan nagy probléma számára, attól csupán nagyon átlátszóvá váll. Igazából azért lépett le mert, egy kicsit elege lett a sok tömegből, azt túl emberinek találta. Így inkább az erdőbeli kis házikóhoz ment, vagyis inkább csak oda teleportálta magát, ott jelent meg.
    Az emeleti hálószobába érkezett. Valamiért azt találta a ház legszebbik részének, de a nappalit a földszinten mégis sokkal jobban kedvelte. A szobában csak járkált, könyveket és kisebb tárgyakat nézegetett majd egyszerre zajt hallott, lentről.
    Léptek? Nyüszítés? Hogy választ kapjon rá, kiment a szobából. lement a lépcsőn, majd mikor leért a földszintre elállt a lélegzete(már ha egy szellem lélegzik)és csak nézett maga elé, egy helyben.*

Sephtona/Freiellla

Témanyitás  Sephtona/Freiellla on Szomb. Nov. 12, 2011 1:43 am

Keith szemszöge
    * Keith belökte az ajtót, majd belépett. Lihegést hallott és valami átlátszó, alig látható alakú embert látott. Hunyorgott, míg szeme fel nem ismerte az ismerős vonásokat. *
    - Katherine! * nyögte döbbenten. *
    Eper

Témanyitás  Eper on Szomb. Nov. 12, 2011 1:51 am

*Katherine szemszöge*
    *Egy percet sem habozott elvégre miért várjon az aki már úgyis halott és rengeteg ideje van? Egyszóval az értetlenkedés helyet Katherine cselekedett, mint mindig.*
    -Keith!*Kiáltotta boldogan, egy kicsit sírva miközben megölte a fiút.*-Jaj de jó téged újra látni! Úgy örülök, hogy itt vagy és, hogy...
    Sephtona/Freiellla

Témanyitás  Sephtona/Freiellla on Szomb. Nov. 12, 2011 1:57 am

Keith szemszöge
    * Keith is sírt egy kicsit, a boldogságtól. Ő is megölelte a lányt, szorosan magához húzta, mintha nem hinné el, hogy él. *
    - Hogy lehetséges ez? * kérdezte suttogva. * Cassy visszaadta a tested? Mitől vagy olyan halovány?
    Eper

Témanyitás  Eper on Szomb. Nov. 12, 2011 2:01 am

*Katherine szemszöge*
    -Igen, Cassy volt az. A haloványság meg a napfénytől van, de majd javulni fog az idővel.*Suttogta.*De nagyon jó, hogy élek. És legfőképpen, hát...hát őszintén szólva talán a kis csipet csapatból te hiányoztál a legjobban.
    Sephtona/Freiellla

Témanyitás  Sephtona/Freiellla on Szomb. Nov. 12, 2011 10:30 pm

Keith szemszöge
    - Leyára, én meg azt hittem, elvesztettelek. Habár nem mutattam ki, de legalább annyira haragudtam rá, amiért miatta nem élsz, mint Arleth. Látnod kellett volna őt * nevetett fel boldogan a férfi. * Azt hittem felgyújtja a lányt. És most mi lesz veled szellemként? Mindenki lát téged? Öregszel?
    Eper

Témanyitás  Eper on Vas. Nov. 13, 2011 1:56 am

*Katherine szemszöge*
    -Őszintén szólva nem tudom.*Felelte miközben leült az egyik kanapéra.*-Ha akarom, hogy lássanak, akkor mindenki lát. De amúgy csak lélek vagyok, nincs testem, így nem tudok öregedni. A holtak nem is öregednek meg, úgyhogy bizonyos okokból jó, hogy fiatalként haltam meg. De nem is tudok meghalni, úgyhogy ha kést szúrnának belém meg se érezném. Meg igazából az emberek még nem, hogy nem láthatnának de még az érintésemet se érezhetnék. Úgyhogy őszintén nem tudom, hogy mi vagyok. Nem vagyok sem ember, sem szellem, hanem olyan köztes állapotban lévő lélek szerintem... De kibírom, a lényeg az, hogy lényegében újra élek, hogy itt lehetek, hogy láthatlak és beszélhetek hozzátok. Nekem ez most épp elég.*Mondja nevetve, mosolyogva Katherine.*

Ajánlott tartalom

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Pontos idő: Hétf. Aug. 20, 2018 2:02 am