GoAások

Valahol Derion-ban

Share
    Eper

Hozzászólások száma : 335

Valahol Derion-ban

Témanyitás  Eper on Hétf. Okt. 17, 2011 7:06 am

Ebbe a topicba lehet írni olyan hsz-ek(olyan story-kat)amik valahol Derion-ban, valahol annak területén valakikkel vagy valakivel játszódik.Jó írást hozzájuk! Very Happy
    Eper

Re: Valahol Derion-ban

Témanyitás  Eper on Kedd Okt. 18, 2011 4:03 am

Hát akkor csak úgy írok most ide egy új karival Smile

*Merrill szemszöge*
    *Már egy jó ideje ültem a tölgyfa alatt. Csak ültem, nem foglalkoztam a külvilággal, és sírtam. Sírtam mert, nagyon jó okom volt rá, mert az eddigi otthonomat fölégették, szinte családtagnak számító barátaimat megölték, s mindez az emberek műve volt.
    Azoké a halandóké akik népemet már nagyon de nagyon hosszú ideje rabságban, megalázva az erdőkbe vagy a városi sikátorokba, a nyomornegyedekbe kényszerítettek. És mindez miért? Azért történt ez csak mert az emberek nem látják a természet, az élet igazi szépségét, nem tudják elviselni, ha valaki nem olyan mint ők. Meg persze már évek óta szinte háborúban áll e két faj, s persze az emberek végül mindig felülkerekedtek az elfeken.
    De ez a nézetkülönbség nem is lenen baj, ha az emberek nem tennék be a lábukat más területére. De betették mivel az erdőben élő klánom tagjai most már holtan fekszenek a saját vérükkel áztatott földben. És én mit teszek? Csak ülök itt a fa alatt, s könnyeimmel küszködve siránkozok, nem érek el ezzel semmit.
    Miközben itt a fa alatt ülök egyszerre csak valami megégetett. Odanéztem s láttam, hogy a karkötőmön lévő kis ékkövek vörös és sárga fényben kezdtek világítani az éjszakai sötétségben...Magát a karkötőt régen kaptam egy nagyon kedves barátnőmtől, egy sárkánytól. De aztán meghalt, s emléke bennem él továbbra is. Most gondolok bele milyen jó lenen őt újra látni, annyit beszélgetnénk és nevetnénk s persze kalandoznánk újra megint...De az álom szerte foszlik, s időközben az eső is kezd szemerkélni úgyhogy elindulok az úton, valahová.
    A nevem Merrill, elf boszorkány vagyok. Úgy körülbelül már 1000 éve élek a földön, s vándorolok, segítek azoknak akik bajban vannak, közben várom, hogy amit az ősök megjövendöltek az beteljesedjen...

Így néz ki Merrill: http://kepfeltoltes.hu/111018/Elf_Girl_by_MKPL_www.kepfeltoltes.hu_.png
    Eper

Témanyitás  Eper on Csüt. Okt. 20, 2011 4:20 am

Hát nos unatkozok halálian, hát folytatom most a...nem is tudom mit.
    Csak írok tovább Smile

*Merrill szemszöge*
    *Sokáig bandukoltam céltalanul a Derioni országúton. Nem tudtam, nem figyeltem arra, hogy hogyan és merre megyek, csak egyszerűen mentem és nem foglalkoztam mással, gondolataimba mélyedtem.
    Gondolkoztam nagyon sok mindenről, az életem múltjáról, jelenéről és jövőjéről egyaránt.
    Múltam az van, nagyon is hosszú. Kb. 1100 évvel ezelőtt születtem, természetesen az elfek régi nagy városában Kaffa-ban. De az időmúlásával és persze hála az embereknek, ez a város mára csak rom és emlék. Aztán még arra is emlékszem, hogy régen volt családom, igazi családom. Voltak szüleim és testvéreim, de már rég halottak, a háború miatt. A barátaim is szinte már mind halottak, a háború, a gyűlölet végezet velük. De az a pár száz évnek hála a lelkem megerősödött. Régebben sírtam, szinte depressziós állapotba került ha valaki aki közel állt hozzám az vagy meghalt, vagy elárult. Vagy amikor az emberek vagy más lények lekezelően bántak velem csak azért mert nő vagy elf vagyok. De ez már a múlt, most már nem ilyen vagyok.
    Most már ha valami nem tetszik nekem, ha valamit sértőnek vagy szomorúnak találok, azonnal megmondom a véleményemet. tehát ami a szívemen, az a számon. A kontinensen meg már régóta barangolok, ismerek minden helyt, mind a három királyságot. Van már egy kialakult véleményem róluk, és azt kell mondanom, hogy min a három királyságnak megvan a maga jó és rossz oldala. De engem ez egy kicsit sem érdekel így őszintén, elvégre mindegyiket a halandók uralják. És én nem vagyok sem ember, sem halandó, így nem tartozom egyik nemzethez sem. Ezt nem is bánom, már rég hozzászoktam a magányhoz.
    De így a jövőre gondolva azért én mégiscsak szeretném ha a három királyság egyesülne, ha Iberia újra egy lenne, mint egykor régen. De tudom, hogy ehhez be kell teljesednie annak a jóslatnak amit az ősök már réges-régen, az idők kezdetekkor megjövendöltek. Csakhogy a jóslat kicsit sem könnyű...
    Nem sokáig gondolkodtam mert úgy napkeltére elértem egy várost. Derion talán az egyik legszebb és legnépesebbét, Erdilt.*
    Eper

Témanyitás  Eper on Pént. Okt. 21, 2011 6:47 am

*Merrill szemszöge*
    *Hát itt vagyok. Végül egy emberi városban kötöttem ki, szuper...De azért az igazat megvallva Erdil nem olyan csúnya. Nagy sok ház, kunyhó található itt. Egyik fából, másik kőből, vagy mindkettőből. Illetve ahogy a macskaköves főutcán lépkedek észreveszek néhány boltot, meg egy kocsmát és egy bordélyt. Hát igen, ezek a haladók csak tudják hogyan múlassák el azt a kevés időt ami megadatott nekik...
    De hamar abbahagyom és inkább bemegyek a helyi fogadóba. Ami kívülről és belülről is lepukkantan nézet ki ellenben a Vörös Rózsával. De ez van, este itt holnap meg majd ott töltöm az éjszakát.*

Ajánlott tartalom

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Pontos idő: Hétf. Okt. 22, 2018 10:27 am